„ДИЗАЈН МАРАТОН“ У БЕОГРАДУ: ДЕЦА УЧЕ О ПРЕДУЗЕТНИШТВУ, АЛИ И ЕКОЛОГИЈИ

„Дизајнатон“ је едукативни програм настао у Холандији који подстиче развој предузетничких вештина деце узраста од 7 до 18 година, са циљем креирања иновативних еколошких решења структурираних око глобалних циљева одрживог развоја УН помоћу нових технологија.

Глобални дечји дизајн маратон истовремено се дешава у тридесет земаља, а ове године је први пут одржан и у Београду. Међу хиљаду малишана из читавог света, овог пута је на њему учествовало и педесеторо деце из Србије, као и три ученика из наше школе Јован Пувача, 7-3, Теодор Врачаревић, 6-1, Тадеј Врачаревић, 3-3.
У суботу, 3. новембра, од 10 до 17 сати, у просторијама Импакт Хуб-а (Македонска 21), деца узраста од 9 до 16 година су помоћу нових технологија, дизајнирала креативна еколошка решења на тему „Живот на Земљи“, која је иначе један од циљева одрживог развоја Уједињених нација.

На овом такмичењу, деца су радила у малим тимовима и своја решења креирала помоћу електро-компоненти, програмирања и различитих креативних материјала, а помагали су им едукатори из области екологије и одрживог развоја, нових технологија и дизајна.
На крају Дизајн маратона, деца су своја решења имала прилику да представе пред стручним жиријем који су чинили истакнути појединци из света образовања, одрживог развоја, друштвеног предузетништва, приватног и ИТ сектора, као и медија.
Награђена су прва три места, а треће место је заузео тим ученика из наше школе у саставу: Јован Пувача, 7-3, Теодор Врачаревић, 6-1, Тадеј Врачаревић, 3-3.​​

Вест припремила: Наташа Миливојевић, педагог школе