Међународни дан безбедност деце на Интеренту

Данас се обележава Међународни дан безбедног интернета у преко 180 земаља широм света. Као и сваке године наша школа се придружује акцији обележавања овог дана. Чланови информатичке секције су са наставницом Милијаном Грковић припремили и уредили прикладан пано испред кабинета. Ученици су направили и флајере за родитеље и децу.

На флајерима за родитеље представили су различите актуелне друштвене мреже као и опасност које прете са истих. Посебно су заинтересованим родитељима представили апликацију FAMILY LINK којом  могу да поставе основна правила у дигиталном свету својој деци да би их усмеравали док уче, играју се и истражују онлајн.

На флајерима намењеним ученицима потрудили су се да скрену пажњу на све чешће дигитално насиље, да дају одговоре зашто нека деца врше насиље, које врсте дигиталног насиља постоје и да помогну деци али и родитељима саветима за заштиту.