Дечја недеља у нашој школи

Под слоганом „Подељена срећа два пута је већа“ од 5. до 11. октобра реализоване су бројне активности поводом обележавања Дечје недеље.

У активностима су учествовали ученици од 1. до 4. разреда, ученици школе за специјално образовање „Антон Скала“ као и ученици издвојеног одељења у Јарковцима.

Међу бројним активностима издвајамо:

• разговор ученика о дечјим правима:
  • ликовни и литерарни конкурс:

На ликовном конкурсу награђене су ученице:

1. место Катарина Шијаков, IV-1

2. место Нина Хемун, IV-5

3. место Невена Катарић, III-2

На литерарном конкурсу награђени су:

1.место Марија Борковић, IV-5

2. место Вук Дрљача,  IV-1

3. место Александар Јерковић, IV-3

• хуманитарна акција – „Друг -другу“ у којој су ученици прикупљали школски прибор за своје другаре. Прикупљени прибор биће достављен Црвеном крсту;
  • креативна радионица – израда обележивача књига на којима су исписана дечја права:
  • ђаци прваци су примљени у Дечји савез и тим поводом су им уручене добродошлице, а такође су и постали почасни чланови Градске библиотеке „Др Ђорђе Натошевић“.
  • ученици првог разреда су у школском дворишту заједно са својим учитељицама посадили дрво генерације.
  • дрво генерације су посадили и ученици истуреног одељења наше школе у Јарковцима.
  • реализована је активност под називом „И ми у одељењу писца/песника имамо“;
  • психолог школе Живка Контић одржала је радионицу у одељењу IV-5 на тему „Добар друг је …“;
  • радионицу са темом „Ризница лепих речи“ одржала  је у одељењу IV-1 психолог Дуња Борић;
  • у холу школе организована је изложба ликовних и литерарних радова ученика.

Координатори овогодишње Дечје недеље су учитељице Светлана Живић и Јелена Петрић