УЧЕНИЦИ 5-3 У АКЦИЈИ САДЊЕ ЦВЕЋА

Ученици 5-3 одељења су радну суботу, 06.10.2018. год. обележили тако што су се потрудили да допринесу лепшем изгледу школског дворишта… захваљујући малом, али вредном поклону инђиског „Комуналца“, добили смо пет садница јесењих ружа… ученици су одмах прионули на посао… навукли су рукавице, какве је ко имао, очистили жардињере испред споменика народном хероју Душану Јерковићу чије име носи школа, земљу су прекопали, очистили од каменчића и смећа, поравнали и лепо посадили јесење руже, луковице лала (које ће нас све обрадовати на пролеће) и саднице пузавице која ће на пролеће да се рашири по жардињерама и цвета прелепим љубичастим цветовима. Кад је сађење завршено, заједничким снагама залили су све биљке, опрали сав алат, помогли теткици Цеци да све спреми, а онда су се, задовољни урађеним послом, уз осмех, сликали испред споменика и цвећа које су својим рукама тамо посадили.

Вест припремила: наставница Сања Радаковић