​Радна, а ненаставна субота у основој школи „Душан Јерковић“

Субота, 06. дана у месецу октобру, широм наше земље и њеним школама, обележена је радно, али ненеаставно. У нашој школи, многе одељенске старешине су на различите начине провеле квалитетно време са ученицима свог одељења, а ево како је ова другачија субота протекла у 8-2.

Ученици 8-2 одељења су, заједно са, својим одељенским старешином Верицом Војновић, узели активно учешће. Ученици су заједничким снагама доказали и показали како овакве акције нису ни мало досадне и мукотрпне, шта више оне су – занимљиве и врло корисне, како за школу, тако и за дружење и за забаву.
Дечаци су у школском дворишту, под утицајем сунца избледеле клупе, офарбали и претворили пређашње бледило у светле дугине нијансе. Тако су клупе вратиле драж коју су раније имале.
Девојчице су осликавале кабинет географије, китећи зидове појмовима који презентују тај предмет. Тиме су овој учионици дале свежину, шаренило, а ђацима подстрек да лакше и боље уче и савлађују градиво у живописном окружењу.
Овако је 8-2: заједно, активно, осећајући се корисно, оставило диван траг…

Вест припремила: чланица новинарске секције и ученица 8-2 одељења, Милица Стојановић